قوانین و مقررات

logo-samandehi

قوانین و مقررات به شرح زیر است. آخرین بروز آوری 1397/03/24  15:50   2018/06/14

 

1-قوانین و مقررات پرومارکت:

ماده 1 موضوع قرارداد:
موضوع قرارداد حاضر، عرضهٔ برنامه یا محتوا توسط توسعه‌دهنده در پرومارکت است. بدین منظور پرومارکت به عنوان ارائه دهندهٔ خدمات میزبانی، فضایی را در اختیار توسعه دهندگان می‌گذارد تا مطابق با مقررات به نشر و عرضه برنامه‌های خود در این فضا بپردازند.

ماده 2 مدت قرارداد:

قرارداد حاضر، به مدت مادام العمر از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده 3 مبلغ قرارداد:

برای ثبت نام به عنوان توسعه‌دهنده لازم است مبلغی که در قوانین و مقررات مادی  قیمت ها مشخص شده است به پرومارکت پرداخت گردد و این مبلغ به عنوان حق اشتراک سالیانه در نظر گرفته می‌شود.

چنانچه پرومارکت بنابر شرایط تشخیص دهد که باید میزان یا نحوهٔ دریافت مبلغ قرارداد را تغییر دهد، تغییر میزان و نحوهٔ دریافت مبلغ قرارداد از طریق پنل و ایمیل به اطلاع توسعه‌دهنده خواهد رسید. توسعه‌دهنده موظف به پرداخت هزینهٔ اعلام شده است و با پرداخت آن به طور ضمنی این شرایط جدید را می‌پذیرد و در صورت عدم پرداخت آن در مهلت مقرر، پرومارکت می‌تواند دسترسی وی به پنل توسعه‌دهندگان را  بدون اخطار یا اعلام قبلی به حالت تعلیق  در بیاورد.

ماده 4 حقوق و تعهدات توسعه‌دهنده:

1-4- به موجب این قرارداد، توسعه‌دهنده متعهد می‌شود که قوانین و مقررات را به دقت مطالعه و به آن عمل نموده و تعهدات و شرایط آن را می‌پذیرد. سند مذکور ممکن است در زمان‌های مختلف رأساً از سوی مرکز برنامه نویسی ایران تغییر نماید که در این صورت توسعه‌دهنده همواره ملزم و متعهد به رعایت آخرین نسخه به همراه اصلاحات احتمالی بعمل آمده در آن خواهد بود.

2-4- به موجب قرارداد حاضر، کلیه حقوق معنوی مربوط به محتوا متعلق به توسعه‌دهنده خواهد بود.

3-4-  به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده تضمین می‌کند که از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد معاملات برخوردار است و چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان توسعه‌دهنده این قرارداد را منعقد می‌نماید، دارای اختیار قانونی لازم برای این کار است و مدارک نمایندگی خود را به پرومارکت ارائه می‌دهد.

4-4- به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده مسئول تطابق محتوای برنامه با کلیهٔ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه شناخته می‌شود.

5-4- توسعه‌دهنده مسئول است پیش از ارائهٔ هرگونه محتوا به پرومارکت، اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوق ناشی از این قرارداد را کسب نموده، و فارغ از هرگونه ادعا از سوی اشخاص ثالث اختیار عرضه آن و سایر شئون مرتبط با این قرارداد و موضوع آن را دارا باشد.

توسعه‌دهنده اقرار می‌نماید که از کلیهٔ مقررات قانونی از جمله مفاد قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‎ای مصوب ۱۳۷۹، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان و سایر قوانین مربوط اطلاع کامل دارد و پای‌بند به رعایت آن‌ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیهٔ اشخاص ثالث، مسئول پاسخ‌گویی و جبران خسارات احتمالی خواهد بود و پرومارکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده در خصوص هرگونه ادعای کاربران یا سایر اشخاص نسبت به برنامه یا محتوای ارائه شده از هر حیث پاسخ‌گو خواهد بود و پرومارکت مسئولیتی نسبت به این دعاوی نخواهد داشت.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده متعهد به تحویل صحیح و کامل برنامه‌ و یا محتوا از قبیل اشتراک و محصولات درون‌برنامه‌ای (در طول بازهٔ زمانی مربوط به آن) و یا سایر موارد ارائه‌ شده به کاربر است. در غیر این‌ صورت مسئولیت تأمین خسارات وارده به پرومارکت،کاربر یا هر شخص ثالث دیگر بر عهدهٔ توسعه‌دهنده خواهد بود.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده مجاز به درخواست هیچ نوع دسترسی به اطلاعات کاربر در برنامهٔ خود، به جز آن‎چه مورد نیاز کارآیی برنامه است، نبوده و در غیر این صورت مسئولیت ناشی از آن را بر عهده خواهد داشت. پرومارکت حق بررسی دسترسی‌های هر برنامه و نسخه‌های به روزرسانی آن را داراست. چنانچه توسعه‌دهنده در نتیجهٔ استفادهٔ کاربران از محتوای تولید شده، به هرگونه اطلاعات شخصی کاربران از جمله نام، رمز عبور، یا سایر اطلاعات و داده‌های شخصی آنان دسترسی پیدا کند، متعهد است.

الف- کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حریم خصوصی را رعایت نماید و در صورت نقض، عواقب آن را بپذیرد.

ب- تنها برای مقاصدی که کاربر مجاز دانسته است از این اطلاعات استفاده نماید.

ج- هرگونه گردآوری، استفاده، تغییر و ذخیرهٔ اطلاعات کاربران را تنها با اجازهٔ کاربر و به صورت آشکارا انجام دهد.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پنلی که به او اختصاص یافته است، شناخته می‌شود و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی را که با نام کاربری او انجام می‌گیرند، بر عهده خواهد داشت.

6-4- درصورتی که به تشخیص پرومارکت، توسعه‌‌دهنده هر یک از مواد قرارداد حاضر را نقض نموده یا مرتکب تخلف شود، پرومارکت مجاز به متوقف نمودن همکاری شامل حذف برنامه، حذف محصولات درون‌برنامه‌ای، تعلیق حساب کاربری، توقف تصفیه‌حساب، غیرفعال نمودن حساب کاربری پرومارکت و به طور کلی هرگونه اقدام دیگری که پرومارکت مناسب تشخیص می‌دهد خواهد بود. قطع همکاری می‌تواند به صورت یک‌جانبه انجام شود. این قطع همکاری از طریق ایمیل به اطلاع توسعه‌دهنده خواهد رسید و پرومارکت می‌تواند اقدام به تعیین خسارت مربوطه و دریافت آن از توسعه دهنده بنماید.

موارد تخلف شامل و نه محدود به موارد زیر است:

الف- عرضه برنامه‌های خارجی یا ایرانی توسعه‌دهندگان دیگر به نام خود.

ب- هرگونه نقض حقوق مالکیت فکری اشخاص ثالث اعم از مادی ومعنوی و عرضهٔ هرگونه نسخهٔ ترجمه یا دستکاری شدهٔ برنامه‌های دیگران بدون رضایت صاحب اصلی برنامه.

ج- انجام هرگونه فعالیت متقلبانه که به طور غیرعادی و غیرواقعی منجر به رشد و یا نزول برنامه و یا محتوای ارائه‌شده از سوی خود و یا دیگر توسعه‌دهندگان گردد. برای مثال، نصب انبوه برنامه‌های خود با هدف معرفی برنامه به کاربران به عنوان یک برنامهٔ پرنصب یا ارائهٔ نظرات و رتبه‌دهی مثبت یا منفی به تعداد زیاد توسط توسعه‌دهنده به برنامه خود یا دیگر توسعه‌دهندگان.

د- هرگونه تلاش در راستای فریب دادن کاربران، در برنامه‌های خود و دیگر توسعه دهندگان شامل دستکاری در سیستم ‎پرومارکت و یا ارائهٔ هر نوع پیشنهاد به کاربر در جهت ترغیب وی به ارسال نظر از طریق سایر مشوق‌ها، مانند اهدای جوایز درون و خارج از برنامه منتشر شده در پرومارکت.

ه- عدم پشتیبانی و پاسخ‌گویی به مشکلات و پرسش‌‌های کاربران و پرومارکت در خصوص بخش‌های مختلف برنامه،کارکرد و تغییر در هریک از بخش‌های داخلی و یا توضیحات برنامه در پرومارکت پس از انتشار که منجر به نارضایتی کاربران شود.

و- عدم رعایت موازین و شئونات اخلاقی و عرفی نسبت به پرومارکت و کاربران در کلیه مکاتبات و تماس‌ها.

ز- در دسترس قرار ندادن راه‌های ارتباطی پاسخ‌گو مانند ایمیل و شماره تماس در داخل برنامه و صفحه برنامه در پرومارکت جهت تماس کاربران

همراه با تحویل هر برنامه باید اطلاعات لازم، قالب و نحوهٔ ارسال برنامه‌‌ها یا نسخه‌های به‌روزرسانی نیز به شرح فرآیند معمول پرومارکت جهت انتشار ارائه گردد. توسعه‌دهنده موظف به ارائهٔ اطلاعات صحیح در این خصوص است.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده موظف به ارسال مدارک و ارائه اطلاعات ذیل در پنل توسعه‌دهندگان خواهد بود.

الف) اشخاص حقیقی:

تصویر کارت شناسایی ملی، کدپستی محل سکونت، شمارهٔ تلفن و نشانی دقیق محل سکونت.

ب) اشخاص حقوقی:

تصویر روزنامهٔ رسمی تأسیس و روزنامهٔ رسمی آخرین تغییرات شخص حقوقی و تصویر کارت ملی صاحبان امضای مجاز، گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، شمارهٔ تلفن، کد اقتصادی، شناسهٔ ملی، شمارهٔ ثبت، نشانی دقیق شخص حقوقی و کدپستی.

به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده موافقت می‌نماید که علامت و نام تجاری «پرومارکت»،  یا هر علامت دیگر متعلق به آن را، مگر به موجب رضایت پیشین پرومارکت و یا در مواردی که فرآیند مربوط به آن در بخش رسانه‌های سایت پرومارکت آمده است، به هیچ وجه مورد استفاده قرار ندهد.

به موجب قرارداد حاضر توسعه‌دهنده متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود آن را فوراً به اطلاع پرومارکت برساند.

7-4 به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده مجاز به اجبار کاربران برای ایجاد ارتباط‌های خارج از ‌پرومارکت اعم از تماس تلفنی، پیامکی، ایمیلی، اینترنتی، ثبت ‌نام در وب‌سایت‌های دیگر و یا مراجعه حضوری، به هر دلیلی جهت فعا‌‌ل‌سازی برنامه، استفاده از برنامه‌، امکانات برنامه، رفع مشکل، اطلاع‌رسانی، به‌روزرسانی و دیگر موارد، بدون اطلاع و رضایت کامل کاربر نخواهد بود.

8-4- به موجب قرارداد حاضر، توسعه‌دهنده متعهد است برنامه و یا محتوا را به ازای یک بار دریافت کاربر با حساب پرومارکت در تعداد دستگاه‌‌هایی که به صورت متعارف ممکن است مورد نیاز کاربر باشد در اختیار وی قرار دهد.

9-4- توسعه‌دهنده می‌تواند تقاضای انتقال قرارداد به دیگری را به پرومارکت ارائه نماید. پرومارکت ظرف مدت هفت روز به این تقاضا رسیدگی خواهد کرد.

10-4- توسعه‌دهنده مکلف است به منظور انتشار نرم‌افزارهای خود مطابق مادهٔ ۴ آیین­‌نامه سامان­دهی و توسعهٔ رسانه­‌ها و فعالیت‌­های فرهنگی دیجیتال و تبصره ۲ آن، شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب نماید و در صورتی که شناسه مزبور توسط توسعه‌دهنده اخذ نگردد، نرم افزار فاقد شناسه، قابلیت انتشار را در پرومارکت نخواهد داشت.

ماده 5 حقوق و تعهدات پرومارکت:

1-5- به موجب قرارداد حاضر، پرومارکت می‌تواند:

الف- محتوای ارائه شده توسط توسعه‌دهنده و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش، مورد استفاده قرار داده و آن را روی یک یا چند دستگاه نگهداری نماید.

ب- بعد از خاتمه قرارداد، نسخهٔ برنامه و اطلاعات مربوط به آن را نگهداری نموده و حافظهٔ اطلاعاتی مربوط به سوابق حضور برنامه در پرومارکت را نیز حفظ نماید.

ج- نسبت به انتشار، عدم انتشار و حذف نظرات کاربران در هر کجا و در هر موردی اقدام کند و در مواردی که نظرات یک برنامه به هر دلیلی براساس تشخیص پرومارکت قابل کنترل نباشد، ارسال نظرات برای یک برنامه‌ را غیرفعال و یا به هر نحوی از انحاء محدود کند.

2-5- پرومارکت می‌تواند کلیه مکالمات و مکاتبات با توسعه‌دهندگان و همچنین کلیه مکاتبات اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی و … را به منظور بهبود کیفیت ارائه خدمات ضبط، ذخیره و نگهداری نماید. پرومارکت می‌تواند به تشخیص خود، هر کجا که لازم است از مکالمات و مکاتبات مزبور استفاده نماید.

3-5- پرومارکت می‌تواند در هر زمان به تشخیص خود نسبت به تغییر، به‌روزرسانی، بهبود یا اصلاح در پنل توسعه‌دهندگان، برنامه و سایت ‌پرومارکت اقدام نماید.

4-5- به موجب این قرارداد، پرومارکت هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با خسارات وارد شده به توسعه‌دهنده، از جمله از دست رفتن داده یا محتوا، سود، یا شهرت تجاری و یا سایر موارد مربوط به وی ندارد.

5-5- به موجب این قرارداد، سایت، محتوا، خدمات یا سایر اطلاعاتی که توسط پرومارکت و اشخاص وابسته به آن، مسئولان، مدیران، کارکنان، نمایندگان، شرکاء و دارندگان امتیاز (که مجموعاً تحت عنوان پرومارکت از آن‌ها نام برده می‌شود) به توسعه‌دهنده ارائه می‌گردد، بر اساس داشته‌های فعلی است. پرومارکت تلاش خواهد نمود تا این اطلاعات دقیق، قابل اتکاء، به موقع، بدون اشکال یا قطعی باشند. با این حال به دلیل بروز مشکلات احتمالی، پرومارکت نمی‌تواند این موارد را تضمین نماید.

5-6- به موجب این قرارداد، پرومارکت نمی‌تواند عدم سوء استفاده از محتوای توسعه‌دهنده را تضمین نماید و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال نواقص امنیت فناوری نخواهد داشت.

5-7- به موجب این قرارداد، در صورت مشاهدهٔ هرگونه تلاش جهت رخنه و نفوذ به بخش‎های مختلف و یا ایجاد تغییر در هر محتوای ارائه شده توسط پرومارکت، حق پیگیری از طریق مراجع قانونی و قضایی برای پرومارکت محفوظ است.

5-8- پرومارکت می‌تواند در مواقع لزوم نسبت به حمایت از حقوق مادی و معنوی در ارتباط با برنامه و محتوای ارائه‌شده از سوی توسعه‌دهنده از طرق مختلف قانونی اقدام نماید، با وجود این مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده اشخاص ثالث و یا نقض احتمالی حقوق توسعه‌دهنده توسط اشخاص ثالث نخواهد داشت.

9-5- پرومارکت مجاز است شرایط و بندهای قرارداد را از طریق تنظیم اسناد الحاقی، متمم، اضافه نمودن اسناد جانبی و یا مکمل حاوی شروط معین و حسب مورد سایر روش ها در هر زمان تغییرداده و یا اصلاح نماید. تغییرات به محض به‌روزرسانی و یا در زمانی که پرومارکت معین می‌کند، لازم‌الاجرا خواهند بود. توسعه‌دهنده مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر در بخش قوانین و مقررات مرکز برنامه نویسی ایران موجود است. پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزلهٔ قبول آن است. چنانچه توسعه‌دهنده قوانین و مقررات را مطالعه نبکرده باشد، پرومارکت هیچ مسئولیتی ندارد.

5-10- در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا تحدید مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با توزیع برنامه و محتوای توسعه‌دهنده، مسئولیتی بر پرومارکت تحمیل گردد، توسعه‌دهنده موظف است که کلیهٔ خسارات مادی و معنوی وارده بر پرومارکت را جبران نماید.

11-5- پرومارکت در صورت لزوم، اطلاعات مربوط به توسعه‌دهندگان را با دستور رسمی نهادهای قضایی و انتظامی، در اختیار ایشان قرار خواهد داد.

ماده 6 محرمانگی:

به موجب قرارداد حاضر، پرومارکت و توسعه دهنده به طور متقابل متعهد به حفظ اطلاعات فنی و غیرفنی محرمانه‌ای هستند که به منظور و با هدف امضای این قرارداد با یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند و این دسته از اطلاعات عبارت است از اطلاعات فنی، دانش فنی، طرح‌ها و نقشه‌ها.

کلیه مکاتبات اعم از کتبی، الکترونیکی و شفاهی محرمانه تلقی میشود و افشای مکاتبات و مذاکرات از سوی توسعه دهنده موجب خواهد شد وی ملزم به جبران کلیه خسارات وارده به تشخیص غیر قابل اعتراض پرومارکت گردد.

ماده 7 خاتمه و فسخ قرارداد:

1-7- پرومارکت می‌تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی توسعه‌دهنده به حساب کاربری را مسدود نموده، برنامه‎ها را حذف کرده و یا حساب کاربری توسعه‌دهنده را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب پرومارکت به توسعه‌دهنده متوقف خواهد شد و حق پرومارکت برای رد درخواست مجدد همکاری با توسعه‌دهنده محفوظ است.

7-2- توسعه‌دهنده در مدت اعتبار این قرارداد می‌تواند با اخطار کتبی و قبلی ده روزه قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت پرومارکت عرضهٔ برنامه‌های توسعه‌دهنده را متوقف خواهد نمود. اما پرومارکت هیچ‌‌گونه تعهدی نسبت به بازگرداندن کپی محتوا، هزینهٔ سالانه قرارداد یا سایر موارد ارائه شده توسط توسعه‌‌دهنده نخواهد داشت. در صورت خاتمه این قرارداد طرفین همچنان نسبت به مادهٔ ۸ قرارداد حاضر متعهد خواهند بود.

ماده 8 تفسير قرارداد:

8-1- بنا بر توافق طرفين، در تفسیر و اجرای این قرارداد، هر امری كه در نتيجه در نظر نگرفتن «حسن نیت» حاصل شود فاقد اعتبار و برخلاف قصد و رضای طرفين عقد است. همچنين در تفسير قرارداد موجود کلیهٔ شرایط، اعم از مذاکرات طرفین، اوضاع و احوال حاکم بر انعقاد قرارداد، هدف از انعقاد آن، روح کلی حاکم بر قرارداد و نيز عرف حاکم بر این نوع معاملات و منطق مد نظر قرار خواهد گرفت.

2-8- در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور، هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه‌ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد پرومارکت در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با ارادهٔ اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد.

ماده 9 حل و فصل اختلافات:

کلیهٔ اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیهٔ حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آئین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. ( داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود.) شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

تبصره- ابلاغ رای داور به طرفین از طریق پست سفارشی دو قبضه انجام خواهد شد.

 

ماده 10 سایر مقررات:

1-10- این قرارداد تابع قوانین جمهوری‌ اسلامی ایران است.

2-10- عدم اعمال هریک از حقوق پرومارکت (مصرح در این قرارداد) به منزلهٔ انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

10-3- قرارداد حاضر متضمن کلیهٔ توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

4-10- کلیه اخطارها، پیام‌ها و مکاتبات پرومارکت از طریق آدرس ایمیل‌های تحت دامنه programing-center.ir،  پرومارکت مسئولیتی در خصوص عدم توجه و یا عدم مشاهده پیام‌ها توسط توسعه‌دهنده نخواهد داشت.

10-5- در خصوص حقوق مادی برنامه‌ها و یا محتواهایی که عرضه آن ها معوض (غیررایگان) است،‌ متمم قرارداد حاضر در ۳ ماده مجری خواهد بود.

6-10- قرارداد حاضر که شامل ۱۲ ماده و یک متمم است، در ۲ نسخه که تماماً حکم واحد را داشته توسط طرفین تنظیم، امضاء و مبادله گردیده و طرفین متعهد به اجرای کلیه تعهدات مربوط به خود شده‌اند.

متمم قرارداد‌ عرضهٔ برنامه‌ و محتوای دیجیتال

عطف به بند ۵-۱۲ قرارداد توسعه‌دهندگان،‌ قرارداد حاضر در خصوص حقوق مادی برنامه‌ها و یا محتواهایی که عرضه آن‌ها معوض (غیررایگان) است،‌ مجری خواهد بود.

ماده ۱- فروش و پرداخت:
۱-۱- قیمت فروش هر برنامه و یا محتوا به پرومارکت توسط توسعه‌دهنده در پنل اختصاصی وی تعیین می‌گردد. پرومارکت این برنامه یا محتوا را به قیمت صد هفتادم قیمت خرید آن از توسعه‌دهنده متعلق، به کاربران خود می‌فروشد.

۲-۱- پس از تکمیل فرآیند خرید برنامه و یا محتوا (محصولات درون‌برنامه‌ای، اشتراک و …) از سوی کاربر، پرومارکت یک فاکتور الکترونیک برای کاربر صادر می‌کند. همزمان یک فروش از توسعه‌دهنده به پرومارکت با قیمت تعیین‌شده طبق بند ۱-۱ ثبت می‌شود.

۳-۱- توسعه دهنده به پرومارکت اجازه می دهد که در صورت مواجهه با شکایت کاربران، به تشخیص خود اقدام به بازگرداندن مبلغ پرداختی کاربران نماید و فروش برنامه و یا محتوا از طرف خود به آنان را برگشت بزند. بدین ترتیب به ازای هر برگشت از فروش به کاربر، یک برگشت از فروش از سوی توسعه‌دهنده به پرومارکت نیز ثبت می‌شود.

۴-۱- تمامی نسخه‌های به‌روزرسانی برنامه، به ازای یک بار دریافت، همواره به طور رایگان قابل دریافت خواهد بود.

۵-۱- پرومارکت هر ماه یک بار نسبت به تصفیه‌حساب مبالغ مربوط به خرید برنامه و یا محتوا از توسعه‌دهنده، اقدام می‌کند.

۶-۱- به منظور تصفیه‌حساب پرومارکت با توسعه‌دهنده، باید از زمان ثبت برنامه در پرومارکت حداقل دو هفته سپری شده باشد و حساب توسعه‌دهنده نزد پرومارکت باید در روز پرداخت حداقل به مبلغ پانصد‌ هزار ریال باشد. مبالغ کمتر از مبلغ ذکر شده در پایان سال و به درخواست توسعه‌دهنده تصفیه خواهند شد.

۷-۱- پرداخت مبالغ فوق از طریق درگاه زرین پال بوده و توسعه دهنده بایستی یه حساب کاربری در زرین پال داشته باشد و در صورت نداشتن حساب زرین پال پرو مارکت هیچ مسئولیتی در قبال سود فروش نرم افزار ندارد و پرو مارکت بعد از اینکه توسعه دهنده آیدی زرین پال خود را به پرومارکت معرفی کرد، پرو مارکت مبلغ سود حساب کاربری ایشان را طبق ضوابط پرداخت میکند.

ماده ۳- مواد و نسخ قرارداد:

متمم حاضر در ۳ ماده به عنوان جزء اختیاری قرارداد توسعه‌دهندگان در خصوص عرضه معوض برنامه و محتوا امضاء و مبادله گردیده و طرفین متعهد به اجرای کلیه بندهای آن هستند.

 

 

 

2-قوانین و مقررات دارایی های مرکز برنامه نویسی ایران:

ماده 1 مقدمه

1-1-مرکز برنامه نویسی ایران دارایی های دارد. مثلا کانال تلگرامی مرکز برنامه نویسی ایران یا ایمیل یا پیج اینستاگرام یا…

1-2- دارایی های مرکز برنامه نویسی ایران محفوظ است و در صورت کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک ارجاع به همان صفحه در صورت مشاهده مورد پیگرد مرکز برنامه نویسی ایران می گردد و با ایشان برخورد قانونی میگردد.

1-3- مرکز برنامه نویسی ایران این حق رو دارد که در هر لحظه قوانین و مقررات را ویرایش یا اضافه یا حذف کند و مرکز برنامه نویسی ایران موظف است در صورت ویرایش یا حذف یا اضافه کردن قوانین و مقررات، در اول صفحه قوانین و مقررات تاریخ ویرایش را اعلام نماید.

1-4- شما(منظور هرکسی که از مرکز برنامه نویسی ایران استفاده میکند) قوانین و مقررات را نخوانده باشید یا از آخرین تغییرات قوانین و مقررات اطلاع نداشته باشید در صورت اینکه شما خطایی کرده باشید، باید جبران خسارت کنید و مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی در قبال شما برای نخواندن قوانین و مقررات را ندارد.

1-5- شما موظف هستید که هر از چنگاهی صفحه قوانین و مقررات ما بزنید تا از آخرین ویرایش های آن مطلع شوید.

ماده 2 حفظ حریم مرکز برنامه نویسی ایران

2-1- همین جور که در ماده 1 قوانین و مقررات دارایی های مرکز برنامه نویسی ایران ذکر شده است هرگونه خسارت یا هک کردن یا کپی برداری یا … که موجب خسارت مرکز برنامه نویسی ایران بشود، مرکز برنامه نویسی ایران میتواند از ایشان شکایت و موضوع را به مراجع زیر صلاح اطلاع دهد.

2-2- در صورت اینکه مراجع زیر صلاح، نیرو انتظامی، سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات کاربری شما را درخواست کند، مرکز بررنامه نویسی ایران موظف است اطلاعات لازم را به مراجع زیر صلاح اطلاع دهد.

2-3- در صورت اینکه کسی از مرکز برنامه نویسی ایران شکایت کرد و از زیر مجموعه های مرکز برنامه نویسی ایران معترض بود، مرکز برنامه نویسی ایران موظف هست حقوق و خسارت ایشان را از زیر مجموعه مرکز برنامه نویسی ایران گرفته و به فرد معترض پرداخت نماید.(منظور از زیرمجموعه: کارکنان، توسعه دهنده، یا سفارش دهنده، یا… است.)

2-4- در صورت اینکه شخصی بخواهد از منابع مرکز برنامه نویسی ایران استفاده نماید و از قبل به مرکز برنامه نویسی ایران اطلاع نداده باشد، مرکز برنامه نویسی ایران این حق رو دارد که از ایشان از مراجع زیر صلاح دادخواهی کند.

2-5- در صورتی شخصی بخواهد در صفحات اجتماعی یا… صفحه ای به نام مرکز برنامه نویسی ایران را بسازد یا از طرف مرکز برنامه نویسی ایران حرفی را بزند، مرکز برنامه نویسی ایران میتواند از ایشان شکایت کند و باید تمامی خسارت وارده را پرداخت نماید.

2-6- در صورتی شخصی بخواهد از نام مرکز برنامه نویسی ایران حرفی بزند یا کاری بکند که مرکز برنامه نویسی ایران اطلاع نداشته باشد مثلا کسی در تلگرام کانالی بزند به اسم مرکز برنامه نویسی ایران و کار هایی بکند چه موجب خسارت مالی یا چه موجب خسارت آبرو بشود شخص خاطی مورد شکایت مرکز برنامه نویسی ایران قرار میگیرد.

2-7- اگر کسی هر دارایی مرکز برنامه نویسی ایران را مورد حمله یا هک نماید باید اولا جبران خسارت نماید و ثانیا مرکز برنامه نویسی ایران از ایشان طلب شکایت را میکند.

3-قوانین و مقررات ثبت سفارش در پرومارکت:

ماده 1 مقدمه

1-1-این توانایی رو ما داریم که با سه سیستم عامل(اندروید-ویندوز-آی او اس) برنامه ها را سفارش بگیریم.

1-2- برنامه نویسان ما برنامه نویسان b4x هستند. و برنامه هایی با این نرم افزار طراحی و برنامه نویسی میکنند.

3-1- مرکز برنامه نویسی ایران این حق رو دارد که در هر لحظه قوانین و مقررات را ویرایش یا حذف یا اضافه نماید.

1-4- شما(منظور هرکسی که از مرکز برنامه نویسی ایران استفاده میکند) قوانین و مقررات را نخوانده باشید یا از آخرین تغییرات قوانین و مقررات اطلاع نداشته باشید در صورت اینکه شما خطایی کرده باشید، باید جبران خسارت کنید و مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی در قبال شما برای نخواندن قوانین و مقررات را ندارد.

1-5- شما موظف هستید که هر از چنگاهی صفحه قوانین و مقررات ما بزنید تا از آخرین ویرایش های آن مطلع شوید.

ماده 2 چه کسانی میتوانند ثبت سفارش کنند.

2-1- تمامی افراد چه پیر چه جوان کسانی که حداقل سن 15 سالگی را داشته باشند میتوانند ثبت سفارش نرم افزار نمایند.

2-2- کسانی میتوانند ثبت سفارش نرم افزار نمایند که شناسنامه عکسدار و کارت ملی داشته باشند.

2-3- افرادی که تابعیت ایران نیستند هم میتوانند ثبت سفارش نرم افزار نمایند اما در فرمی که باید پر کنید بجای کد ملی باید کد تابعیت را وارد کنید.

ماده 3 حقوق و وظایف

3-1- مرکز برنامه نویسی ایران در این معامله فقط یک واسته است. و برنامه ای را که شما ثبت سفارش میکنید ما پروژه را به برنامه نویسان مان میدهیم و در آخر ما پروژه را از لحاظ قدرت و زیبایی و نداشتن باگ و خوانایی در تمام سیستم عامل ها برسی میکند و در آخر نرم افزار را به شما تحویل میدهد.

3-2- در صورتی که نرم افزار بعد از تحویل دادن مشکل پیدا کرد برنامه نویس موظف است ایراد برنامه نویسی را رفع نماید در غیر این صورت شما(منظور کسی که سفارش دهنده است) میتوانید از ایشان شکایت کنید و مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارد.

3-3- در صورتی که یک شرکتی برای شما برنامه ای بنویسد و شما از اون برنامه رضایت ندارید یا میخواهید آن را بروزسانی کنید یا میخواهید با سیستم عامل های دیگر نظیر(اندروید-ویندوز-آی او اس) میتوانید همان نرم افزار را به ما تحویل دهید و طبق قرار داد مادی با پرداخت هزینه، نرم افزار مورد نظر را تحویل بگیرید.

3-4- شما(منظور کسی که سفارش میدهد) متعهد می شوید در زمان سفارش نرم افزار طبق قرار داد مادی مبلغی را پیش پرداخت بپردازید و در اتمام پروژه مابقی قرار داد را پرداخت کنید

3-5- در صورت اینکه شما پیش پرداخت را پرداخت کنید در واقع مورد درخواستی شما میاد داخل لیست نرم افزار های سفارش  شده ما، سپس ما طبق توانمندی های برنامه نویسامون از رتبه یک تا تعداد برنامه نویسامون مرتب میکنیم و به بهترین نرم افزار سفارش را تحویل می دهیم.

3-6- در صورتی که برنامه نویس رتبه اول پروژه داشت پروژه شما به رتبه دوم داده میشود. و درصورتی که رتبه دوم هم پروژه ای داشت به رتبه سوم داده میشود. همینجور ادامه پیدا میکند تا اینکه یکی که از همه بهترین باشه و پروژه ای هم نداشته باشه تحویل داده میشود.

3-7- در صورت اینکه شما پیش پرداخت را نپرداخته باشید سفارش شما مورد برسی قرار نمیگیرد.

3-8- در صورت انصراف در مرحله پیش پرداخت 40 درصد پیش پرداخت به شما بازگردانده میشود. و هیچ مسئولیتی در قبال اعتراض شما نسبت به این موضوع را نداریم.

3-9- در صورت انصراف در مرحله ساخت نرم افزار 20 درصد پیش پرداخت به شما بازگردانده میشود.و هیچ مسئولیتی در قبال اعتراض شما نسبت به این موضوع را نداریم.

3-10- در صورت انصراف د مرحله تحویل نرم افزار، انصراف وارد نیست و شما باید طبق قرار داد تمام مبلغ قرار داد را پرداخت کنید در صورت پرداخت نکردن ما این حق را داریم که از شما شکایت کنیم.

3-11- در صورت اینکه در پایان کار در مواردی کوچک در طراحی یا کد نویسی یا امنیت نرم افزار معترض بودید با صلاح دید مرکز برنامه نویسی ایران شما حق این رو دارید که اعتراض کنید و ما این اعتراض شما را به برنامه نویس ابلاغ کنیم و برنامه نویس موظف است ایراد را برطرف کند.و مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارد.

3-12- در صورت هک شدگی نرم افزار سفارش شده برنامه نویس موظف است خسارت شما را پرداخت کند و مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارد.

3-13- در صورت پرداخت نکردن مبلغ قرار داد سر موعد مقرور شده، مرکز برنامه نویسی ایران موظف است یک هفته محلت به شما بده و هر روز در آن هفته 5% مبلغ قرار داد افزایش پیدا میکند.

3-14-در صورت گذشتن از آن هفته مرکز برنامه نویسی ایران حق شکایت دارد و برنامه نویس هم میتواند از شما شکایت کند. مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت نکرد سفارش کننده ندارد و فقط در معامله سهم خود را دریافت میکند.

3-15- سهم مرکز برنامه نویسی ایران از این سفارشات در قوانین و مقررات مادی ذکر شده است.

ماده  4 نحوه طی کردن مراحل

4-1- اول شما ثبت سفارش میکنید

4-2- دوم طبق قوانین و مقررات مادی مبلغ پیش پرداخت را پرداخت میکینید.

4-3- مرکز برنامه نویسی ایران سفارش شما را به بهترین برنامه نویسی که پروژه ای نداشته باشه تحویل میدهیم.

4-4- بعد برنامه نویس تا روز پنج شنبه همان هفته فرصت دارد سفارش شما را برسی کند و مبلغ نهایی را اعلام میکند و برنامه نویس اعلام میکند چند هفته طول میکشد نرم افزار را طراحی کند

4-5- ما صحبت های برنامه نویس را به شما اطلاع میدهیم و در صورت موافقت قرار داد رو برای شما میفرستیم و شما امضا میکنید و بعد برای ما میفرستید.

4-6- برنامه نویس از روز شنبه تا پنجشنبه بجز ایام تعطیل شروع به برنامه نویسی و طراحی میکند

4-7- در صورتی که برنامه نویس از آن تاریخ تایین شده نتوانست آن برنامه را تحویل دهد به ازای هر هفته که طول بکشد 10 درصد معامله که سود برنامه نویس است به سفارش کننده تحویل داده میشود.

4-8- در صورتی که برنامه نویس اعلام ناتوانی کند در مرحله برنامه نویسی بجز اینکه برنامه نویس جریمه میشود پروژه از ایشان گرفته و به برنامه نویس دیگری تحویل داده میشود و مبلغ جریمه به سفارش کننده پرداخت میشود. و در این صورت قرار داد لغو میشود و به برنامه نویس دیگری داده میشود و این مراحل دوباره از 4-3 آغاز میشود.

4-9- بعد از اینکه برنامه ساخته بشوده برنامه نویس موظف است پروژه را به ما تحویل داده و پروژه را در هرجایی که داشته پاک کند و ما میایم نرم افزار را از صفر تا صد چک میکنیم و در انتها کامپایل شده اش رو به سفارش دهنده تحویل میدهیم

4-10- در صورتی که موضوع برنامه خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد برنامه رو از لیست سفارشات حذف میکنیم و پروژه را در حالت انصراف شما قرار میدهیم

4-11- بعد شما قبل از تحویل نرم افزار موظف هستید کل قیمت قرار داد را پرداخت کنید.

4-12- بعد از تحویل دادن کلیه مسئولیت نرم افزار به عهده سفارش دهنده بوده و نه برنامه نویس و نه مرکز برنامه   نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارند.

4-13- بعد از این قرار داد به اتمام میرسد.

4-14- سفارش دهنده این حق را دارد که دوباره سفارش همان نرم افزار را بدهد در حالت بروز رسانی و ما با تخفیف ویژه آن را بروز رسانی میکنیم.

4-15- مبلغ قرار داد در طی ساخت نرم افزار زیاد و کم نمیشود.

4-16- چون ما قرار داد را برای شما ارسال میکنیم و شما بعد از مطالعه قرار داد را پر میکنید و امضا و اثر انگشت میزنید ممکن است در این میان متن قرار داد تغییر داده بشه که مرکز برنامه نویسی ایران حتما با خاطیان برخود های لازم را انجام خواهد داد و مرکز برنامه نویسی ایران مسئولیت قرار دادی را دارد که ویرایش از طرف شما نشده باشد. متن قرار داد باید با آنچه در سایت وجود دارد یکی باشد و اگر نه مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارد.

4-17- در صورتی که یکی از بند های بالا رعایت نشود مرکز برنامه نویسی ایران هیچ مسئولیتی ندارد.

 

 

4-قوانین و مقررات دانلود نرم افزار و بازی از پرو مارکت و سایت:

ماده 1 مقدمه

1-1-نرم افزار هایی که پولی هستند و برای استفاده از آن باید مبلغی را پرداخت کنید

1-2- اگر کسی نرم افزاری از مرکز برنامه نویسی ایران خریداری کند، و آن نرم افزار را به دیگری بدهد مجرم محسوب شده و تحت پیگرد قانونی قرار میگرید.

ماده 2 نرم افزار های پولی

2-1- هر سایت کانال یا … که اقدام به فروش نرم افزار های پولی پرومارکت یا سایت بکند مجرم محسوب میشه و تحت پیگرد قرار میگیرد.

ماده 3 نرم افزار های رایگان

3-1- اگر سایتی یا کانالی یا…. اقدام به انتشار نرم افزار های مرکز برنامه نویسی ایران بکند حتی اگر نام مرکز برنامه نویسی ایران را ببرد بازم مجرم محسوب میشه و تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد. شما(منظور کسانی که از مرکز برنامه نویسی ایران یا از پرومارکت نرم افزار دانلود میکند)حق اینو دارید فقط   با استفاده از نشان پروماکت اقدام به نشر نرم افزار نمایید. نشان پرو مارکت عکسی است که داخل سایت قرار میدهید و با زدن بر روی نشان وارد صفحه برنامه می شوید.

 

5-قوانین و مقررات مادی:

ماده 1 مقدمه

1-1- ما حق اینو داریم قیمت ها را هر لحظه ویرایش کنیم. اما این ویرایش قیمت ها برای قبل از قرارداد تاثیر دارد.

ماده 2 قیمت ها

1-2- قیمت ها به شرح زیر است.

شما میتوانید قیمت های قوانین و مقررات مادی را اینجا ببینیند.

logo-samandehinextpay_trust_logo
})